Listopad 2006

~ resp. domov

13. listopadu 2006 v 1:11 | drevolution |  Osobní

Domov

Dnes jsem se s kamarády bavil o tom, jaké místo momentálně berou za svůj domov. Oba dva jsou z jižních Čech, stejně jako já. Jeden z nich bydlí v Českých Budějovicích a druhý v Hluboké nad Vltavou. První v Praze studuje navazující magisterské studium, druhý v Praze pracuje. Respektive si práci snaží najít.
První řekl, že za svůj domov považuje barák v Českých Budějovicích, ve kterém vyrůstal. Druhý řekl, že za svůj domov považuje Prahu.
Ve chvíli, kdy byla řada s odpovědí na mně, zamyslel jsem se, a po chvíli řekl, že v současné době mám domov tam, kde mám svůj počítač.
Vím, může se to zdát většině lidem divné. Jenže ono to tak opravdu asi je. Mezi prostory, ve kterých se pohybuji, můžu volit ztěží. Jako první v úvahu by přicházel barák mých rodiču v Hluboké nad Vltavou. Jezdím tam na víkend, necítím, že by to byl v současné době můj domov. Další na řadě je již pouze pokoj na strahovských kolejích, ve kterým trávím většinu týdne. Nechtěl bych nikoho urazil, ale tohle snad jako domov nemůže připadat nikomu.
Kde jinde si tedy má člověk "na cestách" hledat svůj domov, než ve svém počítači.